Categorieën

Bootnieuws
Blijf op de hoogte

Meld u nu aan voor de updates en mis nooit de nieuwste items!


* verplichte velden

Al een account?

Sneekweek 2026 sluit succesvolle 89e editie af

14 augustus 2026 Havenmeester Online Bootnieuws 0

De 89e Sneekweek stond van 31 juli tot en met 6 augustus volledig in het teken van watersport, cultuur, muziek en ontmoeting. Stichting Sneekweek kijkt samen met de Koninklijke Watersportvereniging Sneek (KWS), gemeente Sudwest-Fryslan, ondernemers, verenigingen en talloze vrijwilligers terug op een zeer geslaagde editie.

Een en al zeilsport op het Sneekermeer

Het hart van de Sneekweek klopt traditiegetrouw op het water. De week begon met de Vlootschouw in De Kolk, waarna KWS met de inzet van ruim tweehonderd vrijwilligers opnieuw een succesvolle wedstrijdweek op het Sneekermeer organiseerde. Nieuw dit jaar waren twee wedstrijden op een dag voor een vijftal klassen. Het Starteiland werd vooral op zondag en op de traditionele hardzeildag druk bezocht.

Voorzitter Rob Aukema van KWS sprak van een voortreffelijke zeilweek. Het Sneekermeer bood zo goed als alle windomstandigheden die je in een week kunt tegenkomen, waardoor er voor de zeilers het maximale uit de series te halen viel. Alle startseries verliepen volgens de organisatie vlekkeloos en de deelname groeide licht.

Veiligheid voorop

Bij een evenement van dit formaat is veiligheid onmisbaar. Op de hardweerdagen stond het rescueteam van KWS klaar met twaalf boten en dertig vrijwilligers. Daarmee werd iedereen veilig aan wal gebracht, iets waar de vereniging naar eigen zeggen oprecht trots op is. Het laat zien hoeveel voorbereiding en menskracht er achter de schermen nodig zijn om een groot zeilevenement soepel en veilig te laten verlopen.

Stad en water dichter bij elkaar

Een bijzondere stap dit jaar was de verdere samenwerking tussen Stichting Sneekweek en KWS. Voor het eerst presenteerden beide organisaties zich onder een gezamenlijk beeldmerk en via een online platform voor het programma op het water en in de stad. Daarmee kwamen de verschillende onderdelen van de Sneekweek nog sterker samen.

In de binnenstad was er een uitgebreid programma met onder meer de rubberbootrace, straattheater, de Hardzeildagbraderie, een kindermiddag en de kermis. Nieuw waren het fierljeppen en bungeeroeien midden in het centrum, een toevoeging die volgens de organisatie direct een groot succes werd. In de avonduren zorgden artiesten en bands op zeven podia voor de vertrouwde sfeer waar de Sneekweek om bekendstaat.

Op weg naar een jubileum

Op vrijdag 7 augustus werd de Sneekweek traditiegetrouw afgesloten met het Slotconcert bij de Waterpoort. Daarmee kwam een geslaagde 89e editie ten einde. De betrokken organisaties richten hun blik nu al op een bijzondere mijlpaal: de negentigste Sneekweek in 2027. Voor de watersportliefhebber is het evenement elk jaar opnieuw het bewijs dat zeilsport, cultuur en gezelligheid in Friesland onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn.

Waardering uit alle hoeken

Ook vanuit het gemeentebestuur klonk waardering. Burgemeester Jannewietske de Vries van Sudwest-Fryslan bedankte de vrijwilligers, ondernemers, verenigingen en hulpdiensten voor hun grote inzet en benadrukte dat een evenement van dit formaat alleen mogelijk is door goede samenwerking tussen alle betrokken partijen. Juist die samenwerking zorgde er volgens haar voor dat er snel kon worden gehandeld wanneer er iets gebeurde.

De Sneekweek is al bijna negentig jaar lang een van de grootste en oudste zeilevenementen van Nederland. Wat ooit begon als een lokale wedstrijdweek is uitgegroeid tot een begrip dat jaarlijks tienduizenden bezoekers naar Friesland trekt. De combinatie van serieuze topsport op het Sneekermeer en een bruisend programma in de binnenstad maakt het evenement uniek. Voor veel Nederlandse zeilers is deelnemen aan of kijken bij de Sneekweek dan ook een vast onderdeel van de zomer, en de vooruitzichten voor het jubileumjaar 2027 stemmen de organisatie optimistisch.

Bron: GrootSneek

Foto: Zeilwedstrijden op het Sneekermeer tijdens de Sneekweek (Wikimedia Commons).

Reacties 0

Log in om een comment te kunnen plaatsen